Kök Hücre Tedavisi

Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Saç kök hücre tedavisi, saç dökülmesi tedavileri arasında en umut verici ve gelişmiş tekniklerin kullanıldığı cerrahi olmayan tedavi yöntemidir. Kök hücreler, vücutta bulunan ve farklı hücre tiplerine dönüşebilen hücrelerdir. Saç köklerimizde de kök hücreler bulunmaktadır. Saç kök hücreleri, kadın ya da erkek tipi kellik ile sonuçlanan durumlarda, zarar görmüş ya da aktif halden pasif hale geçmiş olabilir. Yağdan elde edilen kök hücreleri kafa derisine enjekte ederek, zarar gören saç köklerini onarabilir ve yeni saç büyümesi için köklerin etkinliğini uyarabilirler. Kök hücre kaynağı olarak yağın seçilme sebebi vücudumuzda kök hücrenin en fazla yağ dokuda olmasıdır. Adem Köse Hair Transplant olarak operasyondan çekinen hastalarmızın güvenle tercih edebileceği bir tedavi yöntemini hastalarımıza önermekteyiz. Hem ameliyatsız hem ağrısız bir tedavi yöntemi olması tercih sebeplerinde önde gelmektedir. Saçlarının daha güçlü ve yavaş dökülmesini isteyen, daha sağlıklı görünen saçlar isteyen, saçları sağlıksız, zayıf ve ince telli olan kişiler için Kök Hücre Saç Tedavisi uygun bir yöntemdir. Saça kök hücre işlemi ile saç folikülleri desteklenerek, saç dökülmesini yavaşlatmak ve zayıf olan mevcut saçların dayanıklılığını arttırmak hedeflenir.

Kök Hücre Tedavisi Fiyatları

Günümüzde yapılmakta olan birçok saç tedavi yöntemi yüksek fiyatlarda yapılmaktadır. Bundan ötürü yüksek ücretler vermeden Kök hücre tedavisi yaptırmanız tavsiye edilir. Uygulama 2022 güncel fiyat tarifesi saç ekim merkezleri arasında farklılık gösterir.

Özellikle yeni başlamış amatör saç ekim merkezlerinde Kök hücre tedavisi yüksek fiyatlar alınarak ve garanti verilmeden yapılmaktadır. Bu da sizlerin her yönden dezavantajlı kalmanıza sebep olur. Uygulamayı alanında deneyimli uzmanlar ve profesyonel saç ekim merkezlerinde yaptırmak fiyat ve alacağınız sonuç açısından daha iyi olacaktır.