Lazer Saç Tedavisi

Lazer Saç Tedavisi Nedir

Saç lazeri, saç kaybı yaşayan ve saçları incelen kişilerin günlük hayatlarından alıkoymadan verimli, sağlıklı, acısız ve güvenli bir işlemle dolgun saçlara kavuşmasını sağlamaktadır. Saç lazer tedavisi ince ve cansız olan kökleri besleyerek kalınlaştırıp saç dökülmesini durdurarak saç gelişimini hızlandırmaktadır. Saç lazeri, son teknolojik yöntemlerle geliştirilen lazer cihazları kullanılarak kafa bölgesine uygulanmaktadır. Saç bölgesindeki kan dolaşımının arttırılmasını sağlar. Bu şekilde sahip olunan saçların güçlenmesini sağlar, saç olmayan bölgelerde ise saç çıkmasını destekler ve süreci hızlandıran güvenilir ve acısız bir yöntemdir.

Lazer Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Adem Köse ve ekibi tarafından, Saç lazeri uygulamasından önce kişinin saç köklerinin analizi ve durumu kontrol edilir. Ayrıca kişinin tam konsültasyonu yapılır ve saç yapısına, deri durumuna, dökülmenin ve seyrelmenin derecesine göre kaç seans saç lazeri uygulaması yapılacağı ve sıklığına karar verilir. Sonrasında saç bölgesine takviye edici vitamin desteğiyle saçların güçlenmesini, beslenmesini ve kalınlaşmasını hızlandıran serumlar yapılır. Uygulanan serumun, yapılan masajlarla saç derisine emilimi sağlanır. Daha sonra lazer cihazıyla deri altındaki, kılcal damarlara atış yapılarak o bölgedeki kan dolaşımı hızlandırılır. Uygulanan takviye edici vitaminler lazerle saç tedavisinin etkilerinin artmasını sağlar. Lazer ışınları, kan akışını hızlandırarak beslenmeyen saç köklerini uyarıp hücre yenilenmesini sağlar. FDA (Food and Drug Administration) onaylı olan saç tedavi yöntemidir. Uygulamanın kombin tedavavileriyle desteklenmesi lazerle saç tedavisi üzerinde etkili rol oynar.

Lazer Saç Tedavisi Fiyatları

Günümüzde yapılmakta olan birçok saç tedavi yöntemi yüksek fiyatlarda yapılmaktadır. Bundan ötürü yüksek ücretler vermeden lazer saç tedavisi yaptırmanız tavsiye edilir. Uygulama 2022 güncel fiyat tarifesi saç ekim merkezleri arasında farklılık gösterir.

Özellikle yeni başlamış amatör saç ekim merkezlerinde lazer saç tedavisi yüksek fiyatlar alınarak ve garanti verilmeden yapılmaktadır. Bu da sizlerin her yönden dezavantajlı kalmanıza sebep olur. Uygulamayı alanında deneyimli uzmanlar ve profesyonel saç ekim merkezlerinde yaptırmak fiyat ve alacağınız sonuç açısından daha iyi olacaktır.