PRP Saç Tedavisi

PRP Saç Tedavisi Nedir?

PRP (Platelet rich plasma) ya da trombosit bakımından zengin plazma tedavisi, kişinin kendisinden alınan kanın çeşitli işlemlerden geçirilerek saçlı deriye enjeksiyonu şeklinde uygulanan tedavi yöntemi, saç dökülmesinin engellenmesinde kullanılan etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Seyrek ve zayıf saçlara sahip hastalarımızın, saçlarını tekrardan eskisi gibi sağlıklı ve güçlü hale getirmesine katkı sağlar. Kısa zaman içinde gözle görülebilir faydalar sağlayan PRP Saç tedavisi, saç dökülmesinin önlenmesi adına uygulanan en etkili yöntemlerden biridir.PRP Saç uygulaması ile kişinin kendi kanından aldığımız materyaller saçlı deriye uygulanır ve böylece saç köklerinin onarılması sağlanır.

PRP Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır?

PRP Saç yöntemi uygulanırken tedavi sırasında kişinin kendisinden alınan kanı kullandığımız için, herhangi bir bulaşıcı hastalık riski söz konusu değildir. Aynı zamanda alerji riski neredeyse sıfırdır. Uygulamadan kısa süre sonra saç köklerinde canlanma elde edilmektedir. Yaptığımız PRP uygulamasından sonra saç dokusu gelişmeye başlar; bununla birlikte yıpranmış ve incelmiş saç folikülleri de onarılır. Böylece hastalarımızın eskisi gibi sağlıklı ve canlı saçlara sahip olmasını sağlamaktayız.

PRP Saç Tedavisi Fiyatları

Günümüzde yapılmakta olan birçok saç tedavi yöntemi yüksek fiyatlarda yapılmaktadır. Bundan ötürü yüksek ücretler vermeden PRP saç tedavisi yaptırmanız tavsiye edilir. Uygulama 2022 güncel fiyat tarifesi saç ekim merkezleri arasında farklılık gösterir.

Özellikle yeni başlamış amatör saç ekim merkezlerinde PRP saç tedavisi yüksek fiyatlar alınarak ve garanti verilmeden yapılmaktadır. Bu da sizlerin her yönden dezavantajlı kalmanıza sebep olur. Uygulamayı alanında deneyimli uzmanlar ve profesyonel saç ekim merkezlerinde yaptırmak fiyat ve alacağınız sonuç açısından daha iyi olacaktır.